Saturday, June 19, 2021

SPORT

Merr fund ëndrra e tifozëve të Newcastle, investitorët arabë heqin dorë përfundimisht nga blerja e aksioneve të klubit anglez

Ka marrë fund ëndrra e tifozëve të klubit të famshëm anglez Newcastle United për ta parë ekipin e tyre të fortë financiarisht...

Krizë në Spanjë për gola – La Liga mbetet mbrapa kampionateve tjera evropiane

Alfredo di Stefano dikur kishte thënë se futbolli pa gola është sikurse e diela pa diell dhe mund të thuhet se është...

Oferta e papritur që mund të marrë Messi për t’u larguar nga Barcelona

Lionel Messi thuhet se asnjëherë nuk ka qenë kaq afër që të largohet nga Barcelona. Ylli argjentinas nuk është...

Juventusi fiton titullin e nëntë me radhë në Serie A, pas triumfit ndaj Sampdorias

Juventusi e ka fituar titullin e nëntë me radhë dhe të 36-in në histori, pas fitores 2-0 në Sampdorias në kuadër të...